Кина 304 од не'рѓосувачки челик заварени цевки производители и добавувачи | Mizhang

304 од не'рѓосувачки челик заварени цевки

Краток опис:

Product Detail: Stainless Steel Pipe details Steel Grade 300 Series Standard ASTM, AISI, GB Length 3000mm~6000mm Thickness 0.4-30mm Width 1000~2500mm,customized Type Pipe Certification BV, ISO, SGS packing Cover with Woven bag/ wooden box Price term FOB ,CFR ,CIF ,etc. Advantage Quality and Price guaranty Shape Round.square.Rectangle Material 200 Series/300 Series/400Series Place of Origin Xinghua,China (Mainland) Outer Diameter 6-630mm Packaging & Deliver...


 • Порт: Shanghai port
 • Начин на плаќање: T/T,DP,LC,CASH
 • Brand: MZ STEEL
 • Price: 30 USD/KG
 • :
 • детали за производот

  Special Alloys/Nickel and nickel alloys Bar/pipe/pipe fitting/sheet/plate.

  Тагови производ

  Детали за производот:
  Нерѓосувачки челични цевкидетали

  челик одделение 300 Серија
  стандард ASTM, AISI, GB
  должина ~ 3000mm 6000mm
  дебелина 0.4-30mm
  ширина 1000 ~ 2500mm, прилагодени
  тип цевка
  сертификација BV, ISO, SGS
  пакување Покријте со пациентот вреќа / дрвена кутија
  терминот цена ФОБ, ЦФР, CIF, итн.
  предност Квалитетот и цената гаранција
  облик Round.square.Rectangle
  материјал 200 серијата / серија 300 / 400Series
  Место на потекло Xinghua, Кина (континентална)
  Надворешен дијаметар 6-630mm

  Пакување и испорака
  Испорака: 10-15days
  Детали за пакување: 304 нерѓосувачки челик заварени цевки пластична кеса секоја цевка, и во комплет со плетени торба или како на вашите барања.

  C

  Mn

  P

  S

  Си

  Cr

  Ни

  Мо

  N

  ≤0.08

  ≤2.00

  ≤0.045

  ≤0.030

  ≤1.00

  ≤18.0-20.0

  ≤8.0-10.5

  -

  -


 • Претходна:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!