China ASTM A554 Stainless çeliku ngjitur tub prodhuesit dhe furnizuesit | Mizhang

Welcome To MZ STEEL

ASTM A554 Stainless çeliku ngjitur tub

Përshkrim i shkurtër:

Product Detail: Function & Characteristic Standard JIS,AISI,ASTM,GB,DIN,EN Place of Origin China (Mainland) Brand Name Jiangsu Steel Type Welded Steel Grade 200 300 400 600 Application handrail,staircase,railing,weldmesh screen,door,balcony Certification SGS BV ISO Welding Line Type ERW Thickness 0.3mm to 3.0mm Outer Diameter 9.53mm to 254mm packing sea worthy Supplier Taizhou Hengda product stainless steel welded tube &pipe contact: skype jiangsusteel-700...


 • Port: Shanghai port
 • Termat pagesës: T/T,DP,LC,CASH
 • Brand: MZ STEEL
 • Price: 30 USD/KG
 • :
 • Detail Product

  Special Alloys/Nickel and nickel alloys Bar/pipe/pipe fitting/sheet/plate.

  Produkt Tags

  Detail Product:
  Function & Karakteristikë

  standard JIS, AISI, ASTM, GB, DIN, EN
  Vendi i origjinës Kina (kontinent)
  brand Name Jiangsu çeliku
  lloj i ngjitur
  çeliku Grade 200 300 400 600
  Aplikacion parmak, shkallë, kangjella, ekran weldmesh, derë, ballkon
  vërtetim SGS BV ISO
  Welding Line Lloji ERW
  Trashësia 0.3mm te 3.0mm
  Outer Diametri 9.53mm te 254mm
  paketim det të denjë
  furnizuesi Taizhou Hengda
  produkt çelik inox ngjitur tub & tub
  kontakt: skype jiangsusteel-7005
  lakimi shkallë 180 shkallë / 90 Degree
  polonisht Bright ose Mirror, Satin, tepër i hollë
  standard prodhimi ASTM A554 / A312 / A249 / A269 / A270

  Paketimi & dorëzimit
  Paketimi Details: Secili tub në një qese plastike, pastaj disa tuba për një anije që lundron endura qese me 50 kg / pako ose 400 kg-500kg / pako. Ose si kërkesës së klientit.
  Delivery Detail: 15 ditë normalisht
  Specifikimet
  çelik inox ngjitur tub & tub
  1.Grade: 201,202,301,304,316L, etj
  2.OD: 9.53-254mm, TK: 0,3-3.0mm
  3.WELDED TYPE: TIG
  çelik inox ngjitur tub & tub:
  ngjitur TYPE: TIG
  nga natyra, të përsosmërisë.

  emër

  Stainless çeliku ngjitur Tube & Pipe

  artikuj

  tuba katrore, rrumbullakët tuba, tuba ovale, tuba formë të veçantë,

  tuba empaistic, pajisje

  standard

  ASTM A554, A249, A269 dhe A270

  material Grade

  201: Ni 0.8% ~ 1%
  202: Ni 3.5% ~ 4.5%
  304: Ni 8%, Cr 18%
  316: Ni 10%, Cr 18%
  316L: Ni10% ~ 14%
  430: Cr16% ~ 18%

  Outer Diametri

  9.53mm-159mm

  Trashësia

  0.3mm - 3.0mm

  gjatësi

  6m ose si kërkesë e konsumatorëve

  tolerancë

  a) jashtme Diametri: +/- 0.2mm
  b) trashësie: +/- 0,02 mm
  c) Length: +/- 5mm

  Sipërfaqe

  180g, 240g, 320G Satin / tepër i hollë

  400g, 600g përfundojë Mirror

  Aplikacion

  parmak, kangjella, shkallët, ekran weldmesh, dyer, dritare, ballkon, gardh, stol, mobilje, etj

  provë

  Testi kungull, test zgjatur, test presioni i ujit, test kristal kalb, trajtimi i ngrohjes, GMD

  Përbërja kimike e materialit

   material

  përbërje

  201

  202

  304

  316L

  430

  C

  ≤0.15

  ≤0.15

  ≤0.08

  ≤0.035

  ≤0.12

  si

  ≤1.00

  ≤1.00

  ≤1.00

  ≤1.00

  ≤1.00

  Mn

  5,5-7,5

  7,5-10

  ≤2.00

  ≤2.00

  ≤1.00

  P

  ≤0.06

  ≤0.06

  ≤0.045

  ≤0.045

  ≤0.040

  S

  ≤0.03

  ≤0.03

  ≤0.030

  ≤0.030

  ≤0.030

  Cr

  13-15

  14-17

  18-20

  16-18

  16-18

  ni

  0,7-1,1

  3.5-4.5

  8-10,5

  10-14

   

  Mo

       

  2,0-3,0

   

  Property mekanike

  material Item    

  201

  202

  304

  316

  forca elastik

  ≥535

  ≥520

  ≥520

  ≥520

  Yield Forca

  ≥245

  ≥205

  ≥205

  ≥205

  Zgjerim

  ≥30%

  ≥30%

  ≥35%

  ≥35%

  Fortësi (HV)

  <105 <>

  <100 <>

  <90 <>

  <90 <>

  Përkufizimi i çelik inox (Miratuar formë Wikipedia)
  në metalurgji, çelik inox, i njohur gjithashtu si çeliku Inox apo inox nga French "inoxydable", është përcaktuar si një steelalloy me një minimum prej 10.5% në 11% përmbajtje kromit me masë.
  Stainless steel nuk gatshme të prish, ndryshk ose njollë me ujë si bën çeliku të zakonshëm, por pavarësisht nga emri që nuk është plotësisht njollë-provë, më së shumti në oksigjen të ulët, kripësi të lartë, apo mjedise të varfër qarkullimit. Ajo është quajtur gjithashtu korrozioni-rezistente çeliku ose CRES kur lloji aliazh dhe klasën nuk janë të detajuara, veçanërisht në industrinë e aviacionit. Ka nota të ndryshme dhe përfundon sipërfaqe e çelik inox për të përshtaten mjedisit aliazh duhet të durojnë. Stainless steel është përdorur ku të dy vetitë e çelikut dhe rezistencës ndaj korrozionit janë të nevojshme.
  Avantazhi ynë
  (1): me cilësi të lartë tub çeliku inox me çmim të arsyeshëm.
  (2): Përvojat Wide shkëlqyera me pas shitjes shërbimi.
  (3): Çdo proces do të kontrollohet nga QC përgjegjës i cili siguron cilësinë e çdo produkt-së.
  (4): Ekipet profesionale paketim të cilat mbajnë çdo paketim në mënyrë të sigurtë.
  (5): urdhër gjyqi mund të bëhet në një javë.
  (6): Mostrat mund të sigurohet si kërkesat tuaja.
  Ne jemi prodhues profesional të produkteve çelik inox, duke përfshirë tubave prej çeliku inox dekorative, industriale tuba inox ngjitur, tuba të veçanta në formë, çelik
  fletë etj Materialet kryesore janë: 304, 201,202,316,316L, 430 dhe kështu me radhë.


 • Previous:
 • Next:

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne
  WhatsApp Online Chat!